O targach

BIKE TRADE SHOW - ROWEROWE ATRAKCJE NA OKRĄGŁO!

Międzynarodowe Targi Gdańskie zyskały zaufanie jako organizator Bike Festiwalu, który po raz piąty  odbył się wiosną ubiegłego roku. W nadchodzącym sezonie impreza odbędzie się ponownie w odnowionej formule, wraz z którą przybierze nową nazwę. Organizatorzy Bike Trade Show zapraszają w terminie 29 lutego – 1 marca 2020 do nowoczesnego obiektu amberexpo. Tegoroczna edycja wypełni wszystkie hale o łącznej powierzchni 12.000m2.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że zmianie ulega termin imprezy. Wydarzenie organizowane dotychczas w kwietniu -  w tym roku odbędzie się miesiąc wcześniej. Zmiana podyktowana jest rynkową potrzebą przeniesienia Show na początek rowerowego sezonu.

Bike Trade Show skierowane jest do osób aktywnych sportowo, pasjonujących się różnymi odmianami kolarstwa, jak również początkujących rowerzystów. Impreza ma na celu promocję marek, produktów i usług - zarówno wśród przedstawicieli branży, jak i wszystkich osób zainteresowanych tematyką szeroko rozumianego cyklizmu. Intencją organizatorów jest popularyzacja mody na rowerowy styl życia.

Bike Trade Show to największe w Polsce targi rowerowe B2C. Jedyne tego typu wydarzenie w Polsce północnej cieszy się dużą frekwencją: w czwartym roku funkcjonowania imprezy liczba uczestników przekroczyła 20 tysięcy osób. Wśród tegorocznych wystawców znajdą się salony i serwisy rowerowe, dystrybutorzy i producenci marek polskich i zagranicznych, obecni będą także przedstawiciele biur podróży czy organizatorzy zawodów.

Wielu wystawców zapowiada sprzedaż sprzętu w specjalnych cenach oraz udostępnienie szerokiej gamy rowerów testowych – w tym celu powstaną specjalne tory testowe, w tym profesjonalny tor MTB.

Bike Trade Show 2020 to nie tylko okazja do zaprezentowania oferty firm branżowych. Atrakcyjna i dynamiczna formuła wydarzenia obejmie również: pokazy, konkursy, prelekcje i szkolenia. Gośćmi specjalnymi będą m.in. wielokrotny mistrz świata w bikejoringu - Igor Tracz, który opowie o magicznym tandemie człowieka z psem, twórca rowerów dla światowych gwiazd – Adam Zdanowicz i jego złoty rower, który otrzymał rowerowego Oscara w Las Vegas oraz Rafał Gręźlikowski – słynny rowerowy podróżnik, autor książki „Zamki, ruiny, legendy”. Nie zabraknie również ekstremalnych pokazów trialu rowerowego z udziałem sześciokrotnego rekordzisty Guinnessa, dwukrotnego półfinalisty programu „Mam Talent” Krystiana Herby, czy czołowego zawodnika światowego MTB Stuntu, półfinalisty programu „Mam Talent” - Kamila Kobędzowskiego.

Planowana jest również bardzo interesująca debata „Kolarstwo wczoraj i dziś”, podczas której mistrzowie z dawnych lat skonfrontują swoje doświadczenia ze współczesnymi zawodnikami.

Ważnym elementem BIKE TRADE SHOW jest stale rozwijany projekt E-mobility Expo - wystawa produktów  związanych z nowoczesnymi i ekologicznymi  formami transportu, których sztandarowym przykładem są rowery, pojazdy i samochody elektryczne.

Wśród wielu przygotowanych atrakcji znajdą się m. in.: mobilne muzeum Tour de Pologne,  zawody na trenażerach – DECATHLON INDOOR CYCLING CUP,  maraton spinningowy – CALYPSO POWER BIKE, otwarte treningi spinningowe prowadzone przez najlepszych i znanych trenerów, wystawa rowerów zabytkowych, wystawa rowerów nietypowych, wernisaż rzeźb Adama Zdanowicza inspirowanych cyklizmem „O.BŁĘDNE KOŁA”, specjalne tory testowe (dziecięcy, e-mobility, MTB). W konkursach organizowanych na scenie głównej będzie można zdobyć bardzo atrakcyjne nagrody takie jak stroje, kaski, okulary aż po markowe  rowery.

Bardzo ciekawie zapowiada się strefa rodzinna, w której znajdzie się m.in.: miasteczko ruchu drogowego, szkolenia pierwszej pomocy czy rowerowe przedszkole, w którym rodzice, będą mieli możliwość pozostawienia swoich pociech i spokojnego przejrzenia oferty targowej.

Udział odwiedzających Bike Trade Show możliwy będzie po zakupieniu biletu.  Warto dodać, że 10%  dochodu ze sprzedaży biletów będzie przekazane na rehabilitację legendy polskiego kolarstwa pana Ryszarda Szurkowskiego, a organizator –Międzynarodowe Targi Gdańskie - zdecydowały również o dołożeniu kolejnych 10%, które pomogą Mistrzowi w powrocie do zdrowia.  Rejestracja klienta branżowego będzie bezpłatna, co rozszerzy możliwości nawiązania współpracy z przedstawicielami pomorskiego świata rowerowego.

BIKE TRADE SHOW | biketradeshow.pl |

termin: 29 lutego, godz. 10.00-18.00 | 1 marca, godz. 10.00-17.00 |

miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

manager projektu: Grzegorz Knapik | grzegorz.knapik@mtgsa.com.pl | t. 664 242 950

organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA